Zabawki, które pomogą dziecku w przedszkolnej rzeczywistości

Zabawki nie tylko bawią, ale też uczą. Zwierzątka Linkimals™ od Fisher-Price® pomogą dziecku zdobyć umiejętności, które przydadzą się mu w przedszkolu – od liczenia począwszy, na empatii skończywszy.

Zabawa to najważniejsza dziecięca aktywność

Nie ma krzty kłamstwa w stwierdzeniu, że "dziecko uczy się poprzez zabawę". To właśnie zabawa jest kluczem, który otwiera maluchowi drzwi do poznania świata.

Jeśli ktoś sobie wyobraża, że edukacja własnego dziecka wiąże się z tym, że trzeba to dziecko usadzić naprzeciw i powiedzieć: nie wierć się, nie kręć, skup się, będziemy się uczyć, to nie tak to działa. Uczenie się dziecka przebiega dzięki temu, że jest ono aktywne. To, co my możemy zrobić, to stworzyć mu takie warunki życia, w których może tę aktywność przejawiać.

dr Aleksandra Piotrowska psycholożka dziecięca

Twierdzi nawet, że pozbawiając dziecka okazji do zabawy, pozbawiamy go możliwości zdobywania nowych umiejętności. Jak więc sprawić, by zabawa była dla malucha przyjemnym i pożytecznym momentem?

materiały partnera: Fisher-Price
Edukacyjna moc zabawek

Skoro mowa o nauce przez zabawę, nie sposób nie wspomnieć o edukacyjnych zabawkach, które zostały zaprojektowane tak, by uczyć, bawiąc. Na tym tle wyróżnia się seria zabawek Linkimals od Fisher-Price. To sympatyczne zwierzątka, które pomagają dzieciom w zdobywaniu nowych umiejętności dostosowanych do wieku. Część zabawek Linkimals przeznaczona jest dla najmłodszych od 9. miesiąca życia, część wprowadza bardziej zaawansowane zagadnienia i będzie idealna dla nieco większych maluchów: od półtora roku aż do wieku przedszkolnego. Sympatyczne zwierzątka w atrakcyjny dla dzieci sposób wprowadzają je w to, co czeka je w przedszkolu – świat literek, cyferek, kształtów, przeciwieństw, ale także emocji, współdziałania w grupie i umiejętności społecznych.

W ekipie zwierzątek Linkimals znajdziecie m.in. interaktywnego Leniwca, który dzięki swoim miękkim łapkom, świecącym przyciskom i grającej muzyce już u maluszka pobudzi zmysły wzroku, słuchu i dotyku. Proponując dziecku śmieszne gry, zachęci je do ruchu i ćwiczeń umiejętności motorycznych. Leniwiec wprowadzi także dziecko w świat liczb, kolorów, przeciwieństw i liter. Wszystko to przy akompaniamencie wesołej muzyki, piosenek i kolorów.

Z kolei Sowa Linkimals w wesoły sposób nauczy maluchy liczyć od 1 do 20, wprowadzi ich w świat literek, pogody, miesięcy i dni tygodnia. Sowa jest także przewodniczką po świecie emocji, pokazuje dzieciom, w jaki sposób mogą je wyrażać, pokazuje też czym jest empatia i, jak reagować na emocje innych. Naciskając przyciski na jej brzuszku, dzieci usłyszą ponad 90 piosenek, dźwięków, wypowiedzi – mądra Sowa na pewno prędko nie znudzi się maluchom.

W serii Linkimals znajdziecie także m.in. interaktywnego Pingwina i Wieloryba. Obie zabawki świetnie wprowadzą dziecko w naukę liczb. Wieloryb pomaga dzieciom w nauce liczb od 1 do 20, oferuje zabawne matematyczne quizy, a także całą masę wesołych piosenek. Pingwin poza liczeniem uczy także literek, przeciwieństw i kształtów. Wesoło macha przy tym skrzydełkami i buja się z boku na bok – a wszystko to w towarzystwie dźwięków i światełek.

materiały partnera: Fisher-Price

Zabawki z serii Linkimals mają jedną bardzo ważną i wyróżniającą je na rynku cechę – potrafią bawić się ze sobą! Gdy się spotykają, za sprawą technologii Bluetooth, mogą ze sobą "rozmawiać", wspólnie śpiewać i świecić się. Zabawki Linkimals reagują na siebie, tworząc wyjątkowe doświadczenie zabawy.

Tworzenie własnego zestawu zabawek Linkimals warto zacząć od prostszych zwierzątek, które są idealne dla maluchów od 9 miesiąca życia, a kiedy dziecko trochę podrośnie do zestawu można dołączyć bardziej zaawansowane Linkimalsy, odpowiednie od 18 miesiąca życia. Nie tyko będą kontynuować wprowadzanie dziecka w świat literek i cyferek, ale także przekażą mu bardziej zaawansowane pojęcia, jak dni tygodnia, stany pogody czy ciekawostki. Im więcej zwierzątek, tym radośniejsza zabawa i większa różnorodność edukacyjnych możliwości.