Dlaczego warto dawać dzieciom prezenty? Połącz naukę i radość

Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, urodziny, imieniny, Dzień Dziecka – w ciągu roku jest wiele okazji, kiedy możemy obdarować prezentami nasze pociechy lub dzieci któregoś z członków naszej rodziny. Warto dawać prezenty już od najmłodszych lat. Dzięki temu dziecko nie tylko będzie mogło się doskonale bawić, ale również zacznie poznawać świat i radość z obdarowywania najbliższych.

Otrzymywanie i dawanie prezentów to jedne z najprzyjemniejszych chwil. Dzięki temu możemy pokazać drugiej osobie, że nam na niej zależy, a obdarowany cieszy się z tego, że ktoś o nim myśli. Tak to działa w świecie dorosłych, ale w świecie dzieci dochodzą jeszcze dodatkowe aspekty edukacyjne, które pozwalają ukształtować ich świadomość oraz uczyć pozytywnych zachowań. Dodatkowo zabawki Fisher-Price wspomagają prawidłowy rozwój i pomagają dziecku w odkrywaniu nowych zainteresowań.

Wartości dodane

Pierwsze lata życia dziecka to kształtowanie i porządkowanie jego życia oraz zwyczajów. Jednym z ważnych elementów jest poznanie kalendarza ważnych wydarzeń, do jakich należą różnego rodzaju święta. Dzięki temu dziecko zaczyna funkcjonować w cyklach, co daje poczucie stałości, za którym idzie bezpieczeństwo wynikające z przewidywalności.

Otrzymywanie prezentów to także budowanie więzi z rodziną. Dzięki temu dziecko czuje się kochane i zaopiekowane. Uczy się też empatii, ponieważ widzi, że dawanie podarków jest równie radosne, jak ich dostawanie. Na koniec zostaje aspekt edukacyjny. Niezależnie od wieku dziecko jest ciekawe świata, więc będzie dopytywać np. rodziców, dlaczego dostało prezent i zechce poznać zwyczaje związane z danym świętem. Sam prezent w postaci zabawki interaktywnej Fisher-Price również pomoże w zaspokajaniu tej ciekawości.

Nauka przez zabawę

W okresie intensywnego rozwoju dziecka ważne są zabawki, które jednocześnie bawią i edukują. Najlepiej sprawdzą się tu właśnie zabawki interaktywne od Fisher-Price. Marka ma ponad 90 lat doświadczenia w dostarczaniu radości najmłodszym, więc wie doskonale, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej. Dzięki temu nie tylko podarujecie najmłodszym radość, ale pomożecie w odkrywaniu świata, który jest pełen ciekawostek czekających na poznanie.

Przyjaciel na dobry początek

A co gdyby zabawka była jednocześnie edukacyjnym przyjacielem? Poznajcie Pingwinka Kiwaczka. Pingwinek Kiwaczek reaguje na dotyk muzyką i machaniem skrzydełkami. Ma 2 tryby odtwarzania muzyki z maksymalnie 10 minutami muzyki i dźwięków. Kontrastowe kolory pomagają wyostrzać wzrok dziecka, a różnorodne materiały pobudzają ciekawość i zmysły. To doskonała zabawa sensoryczna dla niemowlaków.

Wiele wymiarów zabawy

Zabawki Fisher-Price uczą dziecko w wielu wymiarach. Na przykład Muzyczny Stolik DJ-a poprzez zabawę umożliwia poznawanie kształtów, figur geometrycznych, cyfr, literek i nazw kolorów. Zabawka łączy pianinko z 3 sposobami gry z 12 funkcjami do ćwiczenia zręczności. Dzięki 3 Poziomom Nauki zabawa może być z łatwością dostosowana do etapu rozwoju dziecka. Maluch może bawić się na siedząco lub na stojąco. Zabawka umozliwia też nagrywanie i odtwarzanie. To idealny prezent dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat.

Jest też Taneczna DJ-ka, która wesoło podskakuje w rytm radosnej muzyki. Wprowadza w świat literek, kolorów i liczenia od 1 do 10 w języku polskim. Ma też ponad 75 dźwiękowych aktywacji oraz funkcję nagrywania, która przerabia nagranie na krótką zabawną piosenkę. Pingwinek Kiwaczek sprawdzi się już w przypadku niemowlaków, a Taneczna DJ-ka jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 9 do 36 m-cy.

Jak działa świat?

Przez zabawę dziecko może też poznawać praktyczne czynności, takie jak np. obsługa samochodu. Edukacyjna myjnia samochodowa Fisher-Price to kompleksowe mycie i tankowanie auta, a za pomocą dołączonego śrubokręta i klucza dziecko może poczuć się jak mechanik. Dzięki 3 poziomom nauki zabawkę z łatwością dostosowuje się do wieku dziecka. Ponad 60 dźwiękowych aktywacji w postaci piosenek, dźwięków i wypowiedzi pomaga wprowadzić dziecko w świat kolorów, literek, kształtów i codziennych czynności. Interaktywna myjnia będzie bawić dzieci w wieku od 1 do 5 lat.

Niezależnie od okazji dawanie dzieciom prezentów ma bardzo wiele zalet, ale żeby mogły czerpać pełnię radości z podarunków, najlepiej wybierać produkty sprawdzonych marek. Fisher-Price ma bogate doświadczenie w dawaniu dzieciom radości i edukowaniu ich już od najmłodszych lat. To także doskonały sposób na wprowadzenie dziecka w świat pięknych tradycji obdarowywania innych prezentami oraz nauka tego, że dawanie jest równie przyjemne